چند شب پیش در یک برنامه تلویزیونی با عنوان «مصیر» کارشناس برنامه که به زعم خودش میخواست علت بی حجابی را ریشه یابی کنه میگفت از یک زاویه علت بسیاری از بی حجابی ها ریشه در «اضطراب تجرد» داره. به این معنی که یک دختر از ابتدای بلوغ (حدود ده سالگی) نگران اینه که نکنه منم مثل یک میلیون دختر بالای 28 سال دیگه همچنان مجرد بمونم لذا از همون ابتدا وارد یک رقابت با سایر دخترا میشه که نظر جنس مخالف را به خودش جلب کنه.

رسما این توهین را به شعور دخترا کرد که این شصت درصد دخترای ایرانی که این همه آرایش میکنند واسه اینه که تو خیابون دنبال شوهر میگردند! اصلا گیرم که دختران برای فراهم کردن شرایط ازدواج رکوردار آرایش و عمل دماغ و کلا توجه به ظاهر شدند، خب پسرا چشونه که این همه به ظاهرشون میپردازند؟ اونا هم تو خیابون دنبال همسر میگردند؟ شکی نیست بیشتر این دخترا و پسرا که این همه به ظاهرشون میپردازند برای جلب توجه هستش. ولی نه اینکه در پایان به رابطه منتهی بشه چه برسه به ازدواج! چرا که به وضوح مشخصه طی این یک یا دو دهه اخیر که تیپ جوون ها به شدت عوض شده سن ازدواج به شدت بالا رفته. این یعنی اینکه نه اون پسر فشن خیلی طالب ازدواج بوده و نه اون دختر فشن.

این کارشناس در تحلیل عجیبی علت آرایش دخترا بعد از ازدواج رو هم همین دونسته و گفته که برای حفظ شوهر این همه زنان متاهل خودنمایی میکنند. در حالی که مشخصه یک زن متاهل برای حفظ شوهرش میتونه تو خونه آرایش کنه نه خیابون و بین مردان غریبه. و به این سوال هم جواب نمیده که چرا آقایون نسبت به آرایش و خودنمایی زنانشون علاقه دارند؟ آیا مردامون بی غیرت شدند؟


+ من نمیخوام تحلیل خودمو بگم ولی از تحلیل الکی بدم میاد!