به من بگو چرا؟

۱۶ مطلب در خرداد ۱۳۹۲ ثبت شده است

رای واقعی من هاشمی بود...

روحانی گر چه رییس جمهور من هم هست ولی رای واقعی من هاشمی بود. و حالا که نیست امیدمان به سلیمانی است.

+ این تصویر شهید علی هاشمی و سردار سلیمانی را خیلی دوست دارم.
+ بعبارتٍ اخری
۷ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
علی سواری

ضربان تصویر 2

در مطبوعات سه نوع عکس داریم؛ خبری، پرتره و تزئینی. وقتی فردی رییس جمهور میشه قاعدتا با توجه به مخاطبی که داریم باید رییس جمهور یک کشور را برای اولین بار براساس رویکردمون نسبت به اون کشور به مردم معرفی کنیم. یعنی هدف اصلی اولین تصویر شناسوندن شخص رییس جمهور هست به مردمی که اون را نمیشناسند. پس یک پرتره انتخاب می‌کنیم که درش المان‌هایی وجود داشته باشه تا همراه با چهره فرد در ذهن مخاطب حک بشه. مثلا وقتی اوباما رییس جمهور شد روزنامه‌های دنیا اینگونه به استقبالش اومدند: 1، 2، 3، 4، و 5. که در این تصویرها برخی بر قدرت یا صمیمیت و خانواده اوباما تاکید کردند برخی بر محبوبیتش و برخی بر کشوری که باید درش ریاست کنه. ولی در اکثر سایتها و روزنامه‌های غیر ایرانی(1، 2، 3، 4) از این تصویر استفاده کردند. در پست قبل دوستمون نقطه تصویر را اینطور توصیف کرد: «چیزی که من می بینم یه فرد بی نهایت خوشحال یه عده قماش که دورش جمع شدن با یه پس زمینه از بافت قدیمی شهر». در این تصویر هم رییس جمهور حالت عادی نداشته و هم فضای اطرافش بینهایت شلخته است. به عبارتی می‌خواستند بگند این آقا! رییس جمهور این‌ها (اطرافیانش) و اینجا (یه خرابه) شده! و این اولین برخورد رسانه‌های دنیا با رییس جمهور جدید که سراسرش تحقیر و توهین به کشورمون. و چه خاتمی رییس جمهور میشد و چه احمدی‌نژاد باز اونها اینگونه برخورد می‌کردند. حالا چرا ما ایرانی‌ها از کنار این به سادگی می‌گذریم؟ چون رییس جمهور و کشورمون را خوب میشناسیم و یک تصویر تاثیر چندانی در ذهنیت ما نخواهد داشت. ولی شک نکنید تصویری که در ذهن مخاطب اونها قرار می‌گیره با اونچه که ما فکر می‌کنیم فرق داره.
۱۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
علی سواری

ضربان تصویر

یکی از مسئولیت‌های من در صفحه آرایی نشریه انتخاب تصویر. اصولا پشت انتخاب هر تصویر، یک پیام خوابیده. دقت کردم نشریات خارجی اکثرا از یک تصویر کم یاب برای مخابره پیروزی دکتر حسن روحانی استفاده کردند. به زوایای مختلف تصویر خوب دقت کنید. به نظر شما روزنامه‌هایی همچون این، این و این چرا این تصویر را مخابره کردند و چه پیامی می‌خواستند به مردمشون منتقل کنند؟

+ آقای روحانی در کنفرانس خبری دیروز گر چه در حد و اندازه یک رییس جمهور ظاهر شد ولی کف و سوت مکرر مثلا خبرنگاران و احساساتی شدنشون خلاف عرف خبرنگاران دنیاست؛ که خیلی هم زننده است.
۱۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
علی سواری

روزگار غریب

«نظام مظلومی که 4 سال پیش متهم شد 11 میلیون رای جابجا کرده و به او زخم فتنه را چشاندند از 250 هزار رای بیشتر از 50 درصد هم نمی‌گذرد».

+ نمیدونم در این دوره بالاخره به آرزومون میرسیم که به جرم نابخشودنی فتنه‌گری میرحسین و کروبی (که الفتنه اشد من القتل)؛ این دو را پای چوبه دار ببینیم یا نه. ولی قطعا وجدان تاریخ درباره این دوران قضاوت خواهد کرد. که این دوران چقدر بزرگوارانه با عده‌ای جرزن تا کردیم. عده‌ای که اصل را بر تقلب و مهندسی انتخابات گذاشتند مگر اینکه کاندید مورد نظرشون پیروز بشه. و این را هم در انتخابات 76 و هم انتخابات 84 و بالخصوص انتخابات 88 و 92 ثابت کردند.
+ سید ما، مولای ما، دعا کن برای ما...
+ مطلبی در این باره نوشته بودم. البته اصرار ندارم حتما بخونید.
۱۸ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
علی سواری

Unknown

چه انسی گرفته بودیم با راستی بودن. من یکی که اصلا آمادگی اپوزیسیون شدن را ندارم.

+ دو روز تمام بیدارم. عصر امروز کار شعبه ما تموم شد.
+ دیروز صحنه‌هایی دیدم که وسط گریه خندم می‌گرفت! حرف زیاد دارم. خواهم نوشت...
بعدا نوشت: تا اطلاع ثانوی حرف دیگه جز این ندارم. فعلا...
۶ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
علی سواری

روز حماسه فرا رسید...

1. حتی اگر بر فرض محال علی اکبر و سعید به نفع محمد باقر کنار می‌کشیدند به احتمال زیاد به دور دوم کشیده میشد.
2. اصلا دوس ندارم دور دوم انتخابات بین روحانی و قالیباف باشه. چون فضا شدیدا دو قطبی و سیاسی خواهد شد. هرچند که قالیباف کمتر سیاسیه ولی لاجرم میشه.
3. متاسفانه تنها خاصیت حضور محسن در هر دوره اینه که آراء قوم لر را خراب می‌کنه.
4. در این دوره از انتخابات آراء باطله ریاست جمهوری خیلی زیاد خواهد بود. شاید بیش از دو میلیون.
5. درصد مشارکت احتمالا بین 71 تا 76 درصد باشه. که امیدوارم خیلی بیشتر بشه...
6. به نظرم در این دوره هر کس به بهانه اعتراض مشارکت نکنه؛ هم به خودش و هم به کشورش ظلم کرده.

+ فردا در یکی از شعب پاداد اهواز ناظر هستم. احتمالا تا دو روز درگیر باشم و نتونم بیام. دعا کنید از پس یک تقلب 13 میلیونی دیگه بربیایم (((:
۷ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
علی سواری

اهواز در کوران انتخابات به مثابه شهر جنگ زده

پیامک‌ها به درستی رد و بدل نمیشند و خیلی تماس تلفنی ها خط به خط میشن
گاهی به مدت چند ساعت برق برخی مناطق قطع میشه
آب لوله گاهی به قدری گل آلوده که رنگش به قرمز شبیه
اینترنت وایمکس حقیر گاهی به مدت چندین ساعت قطع میشه
چراغهای خیلی از خیابونها تمام شب خاموشه
و...

+ به جلیلی رای میدم ولی دوست دارم قالیباف دربیاد :دی
+ مطلبی نوشتم مدیونید اگر نخونید
۱۶ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
علی سواری

یه سوال...

میگم علت اینکه خیلی ها وبلاگم رو تحریم کردند و یا برام کامنت نمیذارند دقیقا چیه!؟ :دی

+ از کشیک دادن تو بلاگفا خسته شدم |:
۱۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
علی سواری

طهران

بین امتحاناتم یک فرجه هشت روزه داشتم. غنیمت دونستم و یک سفر به طهران رفتم. ما به این میگیم استفاده حداکثری از تعطیلات بین امتحانات:دی

+ مطلبی در این زمینه نوشتم بخوانید تا رستگار شوید!
۷ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
علی سواری

1200

شاید از نظر خیلی‌ها یک گوشی 1200 نوکیا کم ارزش‌تر از اونی باشه که یکی حاضر بشه بخاطرش دو روز دوندگی کنه و پانزده هزارتومان هزینه شکایت پرداخت کنه. ولی این فرق می‌کرد. من همیشه از داشتن گوشی خودداری می‌کردم. کمتر پای کامپیوتر مینشستم. گوشی که برای اولین بار باعث شد نسبت به تکنولوژی علاقه‌مند بشم. و ازش روزانه استفاده کنم. گوشی که برای اولین بار من را با آدم‌هایی آشنا کرد که فکرش را هم نمی‌کردم. از روزی که پدرم (تقریبا همون دم دما که تازه ایرانسل رونق گرفته بود) این گوشی را به من هدیه کرد چند دقیقه هم نمیتونستم از خودم دورش کنم، نمیدونم شاید دزدِ می‌خواست بگه بعضی خاطرات را باید به فراموشی بسپارم. زندگی جدید شروع کنم. ولی اون نمیدونست این گوشی حکم خاطراتی را داشت که با روحم عجین شده بودند.

+ بعد دو ماه؛ سارق خاطراتم را بخشیدم...
۴ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
علی سواری

همه چی آرومه...

همه جا صحبت از آرامش قبل از طوفانِ. حدود هفتاد درصد مردم هنوز هیچ کدوم از کاندیداها رو انتخاب نکردند. کی موفق میشه دل این هفتاد درصد را سمت خودش جذب کنه!؟

+ آیا طوفانی در راه است!؟
۸ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
علی سواری

لغو روادید برای ورود به اهواز!

تا پیش از این هر کس وارد شهر «هزار و یک ملیتی» اهواز میشد شک می‌کرد اینجا جزو ایرانه! ولی در این یکی دو سال اخیر به قدری پرچم‌های قد و نیم قد در میادین عمومی نصب شد که بعله فهمیدیم که نباید از مسافرهای شهرستان دیگه به اهواز روادید بخوایم :دی

+ امان از دست این تهرانی‌ها...
۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
علی سواری

یک اعطلاف جدید

شاید ائتلاف مسخره‌ای باشه؛ ولی به نظرم عارف و جلیلی با هم باشند چیز خوبی میشه

+ تا الان به نتیجه‌ای هم رسیدین؟
۶ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
علی سواری

کدام یک کاندید مورد نظر نظام است؟

سوال فوق ساده لوحانه ترین سوالیه که میشه پرسید! چون با کمی دقت میشه فهمید رای دادن به هر یک از کاندیداهای فعلی رای به جمهوری اسلامیه. و هر یک از این کاندیداها به قول و عمل ثابت کردند فرزند خلف نظام جمهوری اسلامی هستند.

+ مطلبی نوشتم خارج از محدوده!
۷ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
علی سواری